Blog > Komentarze do wpisu
Założyłam, że

... nie napiszę nic o katastrofie samolotu. I po prostu się nie da!

Ostatnie wiadomości są tak szokujące, że trudno mi się wydobyć ze stanu osłupienia. Drugi pilot CELOWO roztrzaskał w górach samolot. Cała analiza na to właśnie wskazuje. To jest tak niesamowite, tak niewiarygodne, że trudne do wyrażenia.

Młody chłopak- 28 lat pozbawił życia 150 osób- w tym także dzieci... To jest tak absurdalne, że trudne do uwierzenia. Chłopaku!! Coś ty zrobił?!!! Dlaczego??!!!

czwartek, 26 marca 2015, babciabezmohera
Komentarze
2015/03/26 17:16:45
Myślę że miał jakąś chorobę psychiczną, inaczej nie da się tego wytłumaczyć........
-
2015/03/26 17:36:22
Tez myśle, że miał jakieś zaburzenia psychiczne, albo ma to zwiazek z terroryzmem.
-
2015/03/26 17:53:22
Dopóki nie jest to oficjalna wersja, że pilot zrobił to z premedytacją i świadomie, nie biorę pod uwagę takiej wersji.
Nie potrafię uwierzyć, ze ktoś zdrowy na umyśle zabija tyle przypadkowych osób i siebie.
-
2015/03/26 18:00:17
Ja też uważam, że nie powinno się go zbyt wcześnie osądzać. Poczekajmy na informacje ukryte w pozostałych czarnych skrzynkach.
-
2015/03/26 20:40:23
Oglądam z zapałem cykliczny program na NG o rzeczywistych katastrofach samolotowych i stamtąd wiem, że już był taki jeden przypadek w historii lotnictwa. Również tajemnicze ubiegłoroczne zaginięcie samolotu malezyjskiego z dużym prawdopodobieństwem przypisywane jest podobnemu jak tu działaniu pilota.
Również był taki przypadek, że podobnej katastrofie, spowodowanej przez błąd komputera, udało się zapobiec wyłącznie dzięki dużemu doświadczeniu pilota. Ten dużego doświadczenia nie miał. Więc - wcale nie jest takie pewne, że ten młody i niedoświadczony pilot umyślnie te katastrofę spowodował.
-
2015/03/26 22:51:10
Niestety wszystko wskazuje na samobójstwo rozszerzone.
-
2015/03/27 07:25:07
Podobno miał depresję, bo dziewczyna go zostawiła.
Jest to już oficjalna wersja.
-
2015/03/27 10:08:29
Nudniejszy:
Kobietawbarwachjesieni:
Hanula1950:
Śledzę te wiadomości, bo dawno mnie żadne tak nie sieknęły jak właśnie te. Też spotkałam się z opinią o depresji. Czy na to właśnie cierpiał? Tego się na 100% raczej nie dowiemy, może to być jedynie prawdopodobieństwo.

Veanka:
Ulachmiel:
Agnieszkaspodszczytna:
Spirit_of:
W tej akurat sprawie trudno powiedzieć, czy dojdą nowe dowody- może tak, może nie. Podobno znaleziono obudowę drugiej czarnej skrzynki ale bez zawartości. Znalezienie drobnych w końcu rzeczy w tych warunkach, przy takiej skali trudności, graniczy z cudem. Pewnie coś tam wyjaśnią rozmowy z rodzicami, dokumentacja lekarska etc.
Mnie najbardziej zmroziła informacja, że pierwszy pilot dobijał się do drzwi i odpowiedziała mu cisza. Słychać było tylko RÓWNY, MIAROWY oddech drugiego pilota. Jakby obce mu były jakiekolwiek emocje...
-
2015/03/27 15:22:37
Moim rozumem to był zamach. Smutne, lecz parwdziwe.
-
2015/03/27 21:00:42
Artemida61:
Do mnie trafiają wyjaśnienia o rozszerzonym samobójstwie, choć w niczym nie zmniejsza to koszmaru górskiego dramatu a jakby nawet zwiększa, bo całkiem wymyka się rozumowi.
-
2015/03/28 00:25:44
W psychozie tak jest. W depresji bez zaburzeń psychotycznych człowiek takich rzeczy chyba jednak nie robi. Może tylko dla jakiejś idei. Ale dla jakiej?...A terrorystów widzimy już wszędzie. Ja codziennie ich spotykam w metrze, a później okazuje się, że to zwykli ludzie ;)
-
2015/03/28 11:01:38
Nazumi13:
Szukam w sobie możliwości zaakceptowania bezsensu tego, co się stało- i nie znajduję! :((
-
2015/03/28 21:02:55
Nie potrafię komentować takich historii, zanim nie zbiorę wystarczającej ilości wiarygodnego materiału na ten temat. Każda sensacyjna informacja, to jak dźgnięcie nożem- nawet dla osoby postronnej- ze względu na empatię wobec ofiar. Dla rodzin, to ekstremalne cierpienie. Kolejna grupa osób, dla których takie wieści stają się cierpieniem, to ludzie czujący strach przed lataniem, dla których takie historie przepełniają czarę i albo wpadają w panikę przed własnym lotem, albo przed lotem kogoś z rodziny.
Dotychczasowe informacje wskazują, że nie będę wcale potrafił tego skomentować, gdyż choroby psychiczne znajdują się poza sferą mojej wiedzy i doświadczenia, mimo że tkwiąc w tematyce uzależnień jestem blisko chorób psychicznych- na tyle blisko, by wiedzieć, że jak czegoś nie wiem, to znaczy że nie wiem.
-
2015/03/29 10:34:40
Baluwolanda:
Ja też nie wiem. I najprawdopodobniej nie będę tego już nigdy wiedziała. Nie dzielę się tutaj swoją wiedzą czy jej brakiem a odczuciami- trudnością w zrozumieniu tego, co się naprawdę stało.
W zestawieniu z pierwszą częścią Twojego komentarza również podzielę się swoim odczuciem: ile trzeba mieć w sobie draństwa i braku cienia empatii, by katastrofę smoleńską ciągnąć nieprzerwanie przez 5 cholernie długich lat...
-
2015/03/29 11:13:24
Dokładnie, to właśnie miałem na myśli. Możesz wierzyć lub nie, ale za każdym razem, gdy pojawiał się jakiś tytuł sugerujący dowody zupełnie zmieniające stan naszej wiedzy na Smoleńsk, czułem się jak dźgnięty szpilą, serce biło mi mocniej i w głowie kłębiły się tysiące pytań. I nagle, jakby mnie kto wiadrem zimnej wody oblał, okazywało się, że te "dowody" to po prostu kolejne wystąpienie Macierewicza, który powiedział sobie coś, co mu strzeliło do łba. I myślałem sobie, co muszą przeżywać rodziny ofiar, jaką katorgę ten sadystyczny bydlak im gotuje od pięciu lat.
-
2015/03/31 10:32:35
Nieprawda,nie ma jeszcze calkiem oficjalnej i koncowej wersji tego wypadku.Watkow jest kilka,codziennie sprawdzam w mediach i niestety potwierdza sie z kazdym dniem,ze chory psychicznie czlowiek....
chorzy psychicznie sa najczesciej sami....czesto samotni tez.....nikt tego dokladnie nie wie,ale sporo ludzi z otoczenia podejrzewa i co....nic,milczy.....bo choroby psychiczne sa bardzo strzezone...przez wsyzstkich.Dodam,ze chory na terapie u psychologa lub psychiatry wybiera lekarza na drugim koncu miasta lub w innej miejscowosci...to sa slowa tych lekarzy specjalostow.W sumie to nie usprawiedliwia niczego,ale nie moze byc ze czubek robi co chce...,
ja skonczylam wlasnie z lataniem,kiedy zdalam sobie sprawe, ze moje zycie w tym momencie jest w rekach oszololma.
-
2015/03/31 19:42:59
Sobietaka:
Nie podoba mi się nazywanie osób chorych psychicznie mianem czubka czy oszołoma. Ci ludzie całkiem dobrze funkcjonują w różnych zawodach. Przyjmują leki podobnie jak inni chorzy- na nerki czy na tarczycę. Nie ujawniają choroby psychicznej, żeby nie spotkać się z pogardą czy odrzuceniem, bo bardziej może niż ludzie w pełni zdrowi złaknieni są zrozumienia i akceptacji.
Nie mam żadnej wątpliwości, że licencję pilota może i powinien otrzymać jedynie w pełni zdrowy- fizycznie i psychicznie- człowiek. Dodatkowo: bardzo odporny na stres.
Tu stało się inaczej, co wcale nie oznacza, że loty przestały być bezpieczne. Wypadki zdarzają się na szosach, przy pracach polowych itp. Ten wypadek był tak szokujący, ponieważ jednorazowo zginęło 150 osób. Na drogach ginie więcej a to, że wypadku nie powoduje człowiek chory psychicznie lecz w pełni zdrowy ale lekceważący zasady ruchu drogowego, jest żadną pociechą.