Blog > Komentarze do wpisu
Kibicowanie

Czasem niejako z konieczności rzucam okiem na wyścigi rowerowe Tour de coś tam i nieodmiennie białej gorączki dostaję obserwując zachowania kibiców. Biegną równolegle z zawodnikiem, machają flagami- różnej wielkości zresztą, czasem wybiegają niemal do środka jezdni.

Zastanawiam się nad obowiązkami organizatorów, bo to co się dzieje, jest zwyczajnie niebezpieczne! Rowerzysta, zamiast skupiać się na swojej jeździe, musi jeszcze uważać, żeby nie potrącić kibicującego mu barana i samemu nie ulec wypadkowi.  Przepraszam za dobitne określenie, ale trzeba mieć jakieś ubytki w mózgu, żeby się tak nieodpowiedzialnie zachowywać!

O pseudokibicach piłkarskich wolę nie pisać, bo boję się, że na dobitnych określeniach by się nie skończyło...

Szlachetny sport jest piękny, kibicowanie- niekoniecznie!;((

niedziela, 30 kwietnia 2017, babciabezmohera
Komentarze
2017/04/30 17:19:01
Sport był kiedyś piękny i szlachetny. Dzisiaj to już tylko śrubowanie za wszelką cenę wyników niszcząc sobie przy tym zdrowie, a na kibiców spuśćmy lepiej zasłonę milczenia...
-
2017/04/30 18:01:31
Obserwując kibiców różnej maści zresztą, dochodzę do wniosku, że kibicowanie pozbawia myślenia, jak jakiś wirus czy co?...
-
2017/05/01 10:08:48
Agnieszka_spod_szczytna:
Sport ocalił swoje piękno w zawodach indywidualnych, kiedy człowiek zmaga się z własnymi ograniczeniami a nie ma to nic wspólnego z rywalizacją ani pieniędzmi.
Pieniądze ogromnie deprawują! :(

Kolewoczy:
Całkowicie się zgadzam. Mnie niektóre obserwacje wręcz przerażają! Zachowania niektórych kibiców są wręcz groźne- zarówno dla zawodników jak i dla nich samych.
-
2017/05/02 14:58:45
Sport dzisiaj to biznes, a kibice to klienci. Tego już nie zmienimy. Czysty sport to rywalizacja dzieci, tylko niektórzy rodzice stają się wtedy kibolami :)
-
2017/05/02 16:06:38
Nie_lubie_kminku:
Bardzo celna uwaga. Raz tylko kibicowałam małemu wnukowi przy rozgrywkach drużyn hokejowych i byłam zgorszona /przestarzałe, ale tu adekwatne określenie!/ zachowaniem rodziców. Masz rację- kibolskim: nawet plastikowe butelki leciały na taflę, że o niecenzuralnych okrzykach nie wspomnę. Piękny przykład dla własnych pociech! :(((