Blog > Komentarze do wpisu
Może odrobinę więcej umiaru by się zdało.

Pokażcie mi, proszę, kogoś, kto nie zna jeszcze całościowo lub w częściach historii Magdaleny Żuk.

To, że telewizja oszalała, od biedy rozumiem: jej pracownicy żywią się każdym newsem i im dłużej temat da się wyciskać, tym lepiej- ale gdy egipska histeria zaczyna ogarniać kraj a ludzie pod ambasadą kładą kwiaty i palą znicze, zaczynam czuć silny niepokój. Jak nic zanosi się na kultywowanie tragedii na miarę mini smoleńską.

Nie trywializuję. Bardzo współczuję rodzinie, bo śmierć tej młodej dziewczyny to niezaprzeczalny dramat, ale wycieranie go we wszystkich wiadomościach, tworzenie całych bloków tematycznych odziera go z indywidualnego nieszczęścia i sprowadza do poziomu taniej sensacji. A to wydaje mi się być dodatkowym bólem i dodatkową krzywdą dla tej rodziny.

Chciałoby się powiedzieć: tych rozważań już było o wiele za dużo. Już dosyć! I proszę, ciszej nad tą trumną...

niedziela, 14 maja 2017, babciabezmohera
Komentarze
2017/05/14 20:10:11
Świat się do góry nogami przewraca! Wrrr!
-
2017/05/14 21:03:58
Szkoda dziewczyny. Ale ten szum medialny pewno nie tylko irytuje wielu ludzi, ale także przeszkadza w prowadzeniu śledztwa. Tak myślę.
-
2017/05/15 14:02:57
Pod egipską ambasadą te kwiaty? To chyba szczyty egzaltacji.
Sprawa niestety jest z takich, które nie mają szansy być nierozdmuchiwane. Tajemnicza śmierć, tajemnicza bohaterka, elementy kryminału, nieco romansu, a na dodatek działo się to w egzotycznej scenerii.
-
2017/05/15 20:50:35
Fusilla:
Telewizję ogarnęło jakieś szaleństwo, którego nie jestem w stanie pojąć. Aż się prosi o choćby minimum autocenzury.To, że na youtube można zobaczyć literalnie wszystko, co komukolwiek zamarzy się umieścić, nie oznacza jeszcze wcale, że ma być żywcem przeniesione do telewizji- nawet prywatnej! :((

Kobietawbarwachjesieni:
KAŻDEGO życia szkoda, młodego- szczególnie. Masz rację, że powstały szum medialny tylko zaciemnia obraz i utrudnia pracę odpowiednim służbom.
-
2017/05/15 20:57:36
Ilenka50:
Pewnie tak, bo pod jaką inną?...
Wiem, o czym mówisz, przedstawiając specyfikę tej historii. Mnie po prostu mrozi rodzaj wizualnego sadyzmu, na który narażona jest rodzina tej dziewczyny. W moim odbiorze to jakby poddawanie torturom bliskich jej ludzi, bo nie sposób obronić się przed zdjęciami, komentarzami... dla mnie- horror!:(
-
2017/05/15 22:44:15
Masz rację że więcej umiaru by się zdało bo to komentarze nie zawsze pochlebne, a czasem nawet nie na temat. Myślę że gdyby rodzina się nie zgodziła na ten szum to by go nie było ale pewnie zależy im na wyjaśnieniu sprawy.
-
2017/05/16 07:40:11
A pamiętasz telenowelę pod tytułem "matka Madzi"? Toż to ogólnonarodowa histeria była i to przez wiele miesięcy! Dlatego guzik mnie obchodzi, co kto myśli, ale ja jestem zdecydowanie za wprowadzeniem cenzury w mediach. Cenzury słownej w zakresie bezwzględnego usuwania chamstwa i wulgarności oraz cenzury i rzeczowej w kwestiach niedopuszczania i nierozdmuchiwania treści nakręcających sensację. przecież ci wszyscy redaktorzy kompletnie nic nie wiedzą w sprawie śmierci Żuk! Oni tylko spekulują. Spekulacjom mówię NIE!
-
2017/05/16 09:54:09
Ciotkaeliza:
Myślę, że rodzina niewiele ma do powiedzenia w związku z emitowaniem takich czy innych audycji telewizyjnych, może jedynie wyrazić zgodę lub brak zgody na własny w nich udział. A ponadto związek między nagłośnieniem sprawy a jej wyjaśnieniem jest minimalny i jeśli nawet już, to bardziej wikła sprawę niż pomaga w jej wyjaśnieniu.

Kolewoczy:
Jestem przeciwko cenzurze, natomiast jakieś gremium etyki dziennikarskiej powinno móc się wypowiadać w takich tematach, tak mi się przynajmniej wydaje.
-
2017/05/16 17:06:38
Nie, no proszę... Przecież jest Rada Etyki Mediów i co? Przejmuje się ktoś? Jakoś nie widać. Gadać to sobie każdy może, tu potrzeba radykalnych posunięć, a nie kolejnego gremium do wyrażania opinii.
-
2017/05/17 12:36:17
@kolewoczy, zwykle staram się nie wchodzić w polemiki na cudzych blogach, ale jednak złamię tę zasadę. Być może nie masz tego świadomości, ale jako autorka blogu, podlegasz zasadom takim jak wszyscy dziennikarze. Nawołując do cenzury, nawołujesz do ograniczenia wolności słowa swojej, mojej, autorki tego postu. Przyznam, że nie mam pojęcia, czemu chcesz moją wolność słowa ograniczyć i nigdy się na to nie zgodzę. W cywilizowanych państwach osoby, które publikują nieprawdę mogę być za to sądzone (blogerzy również - warto o tym pamiętać). Podobnie jest ze zniewagami i zniesławieniami. Rada Etyki Mediów jest ciałem opiniotwórczym, publikuje swoje stanowiska i to generalnie to tyle, co może robić. Osoby, które uważają, że dziennikarze naruszają prawo czy choćby ogólnie przyjęte zasady, powinni kontaktować się w takich sprawach z KRRiTv czy wspomnianą Radą. Uważanie, że te ciała zajmą się czymś z urzędu jest tożsame z wiarą, że policja będzie szukać skradzionego nam samochodu, choć nie zgłosiliśmy kradzieży.
-
2017/05/17 16:55:17
@ilenak50, ile znasz osób posługujących się w sieci wulgaryzmami, które zostały osądzone i skazane, choćby grzywną? Ja się nie zgadzam na wulgarność, chamstwo i obrażanie innych i w tym zakresie powinna działać absolutnie bezwzględna prewencyjna cenzura. Czyżbyś miała zamiar kogoś obrażać, że się tego boisz? ;-) A o gremium etyki dziennikarskiej wspomniała we wcześniejszym komentarzu baciabezmohera, ja się tylko do tego doniosłam, więc nie bardzo wiem, o co chodzi w Twoim komentarzu pod moim adresem.
-
2017/05/17 21:56:16
Kolewoczy:
Ilenka50:
Pozwolicie, Kobietki, że ja się też wypowiem. Otóż z cenzurą mieliśmy do czynienia przez lata całe i mieliśmy jej po czubek głowy- ja jestem jej przeciwnikiem nadal i dopóki sporna rzecz jest zgodna z prawem /a w tym przypadku chyba jest/, to teoretycznie wszystko jest w porządku. Mówiąc o gremium etyki dziennikarskiej chciałam zwrócić uwagę na mało etyczne- moim zdaniem- przedstawianie problemu.
Ja mogę tych wszystkich dywagacji nie słuchać, scenek filmowych nie oglądać i uznać sprawę za zamkniętą. Przez chwilę jedynie weszłam w buty rodziny i poczułam ogromny sprzeciw, stąd moja notka. To tyle.
-
2017/05/18 06:31:04
Babciu, nie odnoszę się ani do Twojego postu, ani do komentarzy. Mało! W ostatnim moim komentarzu nie odniosłam się do sprawy Magdaleny Żuk. Szkoda, że podążyłaś tą dróżką, bo może Ci umknąć, że dostałaś skondensowaną odpowiedź na nurtujące wielu od półtora roku pytanie na temat naszej rzeczywistości: czemu tak się dzieje? Ja mogę odpowiedzieć: dlatego. Ty kombinuj, co mam na myśli. Jeśli to nie jest oczywiste:)))
-
2017/05/18 21:34:33
Nie rób mi, proszę, testów, bo moje szare komórki pracują z różną intensywnością i choć zawsze staram się czytać ze zrozumieniem, to nie zawsze udaje mi się dokopać do intencji osoby piszącej.
Mam wrażenie, że chodzi Ci o to, że obecnej ekipie z prezesem na czele udało się nam skutecznie zaszczepić hasła: zaostrzać, zabraniać, ścigać, podejrzewać i wszelkie temu podobne. Pewnie też dotknęłaś odpowiedzialności obywatelskiej- skoro mi coś przeszkadza, to reaguję.
W swojej notce miałam dodać, że jeśli rodzina Magdaleny Żuk poczuła naruszenie własnych praw, to może ich dochodzić na drodze skargi prasowej bądź nawet na drodze prawnej. Nie napisałam tego. Może stąd ta rozbieżność interpretacji.
Nie wiem, czy zdałam egzamin.
Byłabym zobowiązana, gdybyś mi przedstawiła własny sposób myślenia.
-
2017/05/19 01:52:29
Miałem ostatnio dużo pracy i nie miałem czasu na śledzenie bieżących wydarzeń. Owszem, przeczytałem kilka nagłówków "Śmierć Polki w Egipcie", ale nie miałem nastroju do zgłębiania smutnych historii. Tyle, że nazwisko "Żuk" zaczęło się tak często pojawiać, dodawano do tego, a jakże, kontekst polityczny i w końcu spróbowałem dowiedzieć się o co chodzi. Dziewczyna nie żyje, a żadnych konkretów na razie nie ma. I tu odzywa się jedna z najpotworniejszych cech "SUWERENA": właśnie wtedy, gdy znanych jest najmniej faktów, to ma do powiedzenia najwięcej. Nawet, gdy chodzi o śmierć. Zwłaszcza wtedy liczba z kosmosu wziętych hipotez rozwija się, niczym orgazm nekrofila. Toż na tym samym cała sekta smoleńska się opiera.
-
2017/05/19 22:28:24
J asie dzwie, ze nie ma ochrony danych osobowych, ta historia dotarla nawet do Niemeic :/ czy ten narzeczony nie mial zbyt duzego udzialu w rozprzestrzenianiu plotek i ploteczek?
-
2017/05/20 12:29:15
Baluwolanda:
Spostrzeżenie jak najbardziej prawidłowe: na takich ciągotach suwerena stoi cała smoleńska sekta! Brzydki ten nasz rys, ale trzeba przyjąć do wiadomości, że tak mamy. :((

Spirit_of:
Teoretycznie ochrona jest.
Z tego, co do mnie dotarło, chłopak sam wrzucił Filmik na You Tube.
-
2017/05/21 11:48:55
Historia Magdaleny już się wypaliła. Tym razem pokazano TORTURY w KOMISARIACIE POLICJI!!! , w wyniku których 25-letni chłopak zmarł.
Fragmenty filmu pokazywano kilkakrotnie /a prawdopodobnie to nie koniec!/ i to w godzinach dostępnych także dla dzieci. Przekroczono kolejne granice!
NAPRAWDĘ NIE ISTNIEJE JUŻ ŻADNA AUTOREFLEKSJA???!!!
-
2017/05/23 12:04:04
No to żyję w innym wymiarze. Nie wiem kim była i o co chodzi. Nagłówki w portalach widziałem i zdjęcie dziewczyny, nic poza tym.
-
2017/05/23 14:14:19
Bagienny.net:
Szczęśliwy z Ciebie człowiek! ;)
-
2017/05/29 11:15:46
Może. Stwierdziłem, że nie mogę żyć cudzymi tragediami i odbierać je emocjonalnie - dużo złego dzieje się na świecie i czasem czytając wiadomości zastanawiam się po co w ogóle wstawałem.
Dodatkowo chłodne oko jest lepsze - chociażby zamach w Manchesterze jest wyjątkowo na rękę Theresy May i jej partii (wybory 8 marca).