Blog > Komentarze do wpisu
Co powiedział Frasyniuk

Frasyniuk trafił w sam środek moich przekonań i oczekiwań.

Jeżeli powstanie partia socjalliberalna, kierująca się wartościami a nie słupkami sondażowymi- to ma mój głos.

Zawsze się twierdziło, że polityka jest brudna i nieuczciwa, i że właściwie nie ma na to lekarstwa. To jak to się stało, że za ideałami pierwszej Solidarności poszły miliony? To jak to się dzieje, że tęsknimy za prawdą i poszanowaniem każdego człowieka? To jak to się dzieje, że w innych krajach dąży się do krzewienia prawa i sprawiedliwości a u nas jedynie oszukańczym światłem błyska  wyliniała, nic nie znacząca nazwa?!...

Państwo nie ma organizować mi życia, państwo ma mi jedynie ułatwić, bym to zrobiła sama. A teraz tak się porobiło, że wróciliśmy do czasów, gdy obowiązywała jedynie słuszna droga- czy się to komu podoba, czy nie. Apage, Satanas!! Posmakowałam wolności i nie dam jej sobie odebrać, bo wolność jest już we mnie!

poniedziałek, 19 czerwca 2017, babciabezmohera
Komentarze
2017/06/19 11:41:35
To o wolności dotyczy nie tylko kwestii politycznych, ale obszarów bardziej intymnych też
-
2017/06/19 12:04:29
Pierwsza Solidarność była ruchem społecznym, a nie partią polityczną. I aż tak wiele milionów za nią nie poszło, bo stan wojenny został wprowadzony przy niewielkim proteście społecznym, a w wyborach 1989 r. też nie aż tak wiele osób głosowało. Jeżeli zaś chodzi o kwestie wolności to nigdy nie były one priorytetem większości ludzi. Powiem więcej - wolność to priorytet zdecydowanej mniejszości. W krajach zachodni panuje dobrobyt, więc ważna jest wolność, prawa człowieka. Normalnie jednak dla ludzi najważniejsze są: ich własne bezpieczeństwo i pełna miska. I z tym się nie wygra.
-
2017/06/19 15:13:15
40cztery:
Jak najbardziej! Szczególnie, że zagraża całkowita tabuizacja tych sfer życia, co prowadzi do wielu ludzkich nieszczęść.

Ilenka50:
Myślę, że doskonale wiesz, o czym piszę. Tęsknię za prawdą i czystym powietrzem a czy tę tęsknotę podzieli ze mną mniejsza czy większa grupa ludzi i czy zorganizują się oni w ramach partii, czy ruchu społecznego, to już oddzielny temat.
Ale muszę przyznać, że Twój pesymizm ma całkiem solidne podstawy, bo widać wyraźnie, jak łatwo ludzie dają się kupić /PiS-owi nadal nie spada a robią, co chcą!/.
-
2017/06/19 15:58:38
Chyba chodzi o to, że do dobrego łatwo się przyzwyczaić i trudno to potem odebrać.

Z drugiej strony, to już wracając z seksu na politykę badania mówią, że straszeniem odebrania 500+ PIS zyskuje tylko 1-2% głosów. Znacznie więcej tropieniem nieistniejących układów (albo istniejących w niesatysfakcjonujący dla PIS sposób) i uchodźcami
-
2017/06/19 16:09:23
40cztery:
Ludzie, którzy chcą uwierzyć, gotowi są łyknąć każdą bzdurę, niestety. Świadomość tego- przyznam- była dla mnie najbardziej przykrym rozczarowaniem. Przez całe lata pielęgnowałam w sobie z uporem przekonanie, że Polacy w swej masie generalnie dokonują dobrych wyborów. Okazało się, że to g... prawda! :((
-
2017/06/19 22:49:34
Ilenko, w pierwszej Solidarnosci bylo 10 milionow ludzi, to wg Ciebie malo?!
-
2017/06/20 08:57:41
No właśnie, mnie przeraża mnogość przepisów, które niby to organizują codzienne życie człowieka od strony prawnej, ale dla zwykłego zjadacza to są sprawy nie do przebrnięcia, masakryczna papierologia, obostrzenia, wymogi... Dlaczego nie mogę swobodnie dysponować swoim majątkiem, tylko "państwo" mi w to ingeruje? Nawet zwykłej darowizny nie mogę ot tak, zwyczajnie dać, bo fiskus. Każda pierdółka obwarowana jest przepisami: kupno, sprzedaż, wycinanie krzaków na działce (nie chodzi przecież o wycinanie całego lasu!), ba, posadzić sobie rządka maku nie mogę, a kiedyś na polach u mnie na wsi w każdym ogrodzie warzywnym gospodynie miały mak, no nikt przecież tego nie ćpał ;-)
-
2017/06/20 09:09:38
Babciu, chyba jednak mylisz pesymizm z realizmem. I obawiam się, że popełniasz spory błąd wierząc, że chodzi o to, że ludzie dają się kupować. To naprawdę jest o wiele bardziej złożony problem.
Ikroopko, nie chodzi o to, ile osób było na papierze, ale ile było naprawdę. Mieliśmy przez kilka miesięcy festiwal wolności. Ludzie zachłysnęli się tym, ale nic za tym zachłyśnięciem się nie poszło. Komuniści tupnęli nogą i skończył się protest.
-
2017/06/20 13:38:06
Ikroopka:
Ilenka50:
O tych 10 milionach myślałam. Wtedy, w początkach ta wolność była najważniejsza. Że dość szybko przegrała z pragmatyzmem?- fakt. A dlaczego tylu Polaków wyemigrowało? Tylko za chlebem? Prawdopodobnie znaczna część -tak, ale też i z tęsknoty za wolnością i możliwością samostanowienia.
Zamordyzm nikomu jeszcze poczucia bezpieczeństwa nie zapewnił a jakby wręcz przeciwnie. I chyba od zachłyśnięcia wolnością się zaczyna i coraz trudniej wraca się w stare tory- na co liczę. A czy to optymizm, czy naiwność- nieważne.Ważna jest wiara, że wszystko jeszcze da się odmienić- i usiłuję w sobie tę wiarę podtrzymywać.

Kolewoczy:
Tej biurokracji i usiłowania prowadzenia nas przez życie jest ponad miarę- całkowicie się zgadzam. Zastanawiam się, czy Korwin Mikke nie dlatego cieszy się takim mirem u młodych ludzi, że stawia na całkowity liberalizm- dla młodych jest to bardzo atrakcyjne...
Jak zawsze złoty środek jest najbardziej sensowny i najtrudniejszy do dogadania dla wszystkich stron.
-
2017/06/20 16:45:13
Frasyniuk uzbierał dziś spory kapitał nadziei i zaufania- między innymi zyskał ludzki szacunek, gdy wyszedł z czynnej polityki pozostając jedynie komentatorem, a zajął się swoją pracą. Oczywiście ma przeciw sobie całą machinę propagandową sekty, która nie waha się atakować nikogo: ani osoba prywatna, ani publiczna, ani autorytet zagraniczny, ani nawet papież nie mogą liczyć na to, że psiarnia sekty zostawi ich w spokoju, jeśli ośmielą się powiedzieć coś przeciw ich propagandzie.
-
2017/06/20 18:46:45
Baluwolanda:
Ależ oczywiście! To cała polityka prawych i sprawiedliwych- opluskwić wszystkich,którzy nie zgadzają się z linią partii. PRL wraca do nas szybkimi krokami! :((
-
2017/06/20 20:07:12
Mam nadzieję, że prawi i sprawiedliwi łącznie ze swoim guru potkną się szybciej, niż niż sobie wyobrażają, czego im serdecznie życzę.
-
2017/06/20 20:18:36
Kobietawbarwachjesieni:
Podzielam Twoje życzenia, Kobieto!
-
2017/06/21 16:32:39
Zgadzam się w 100% :) Serdecznie pozdrawiam :)
-
2017/06/22 20:32:12
www.youtube.com/watch?v=nYMiNuJJyYM - Chłopcy z placu broni:
Tak niewiele miałem
Tak niewiele mam
Mogę stracić wszystko
Mogę zostać sam

Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem
Wolność kocham i rozumiem
-
2017/06/22 21:20:39
Skarlet.albert:
Uśąmiechy dla Ciebie, Skarlet! I dużo serdeczności! :))

Tanczaca_w_deszczu:
Niejako hymn wolności. Mądre proste słowa a tak wiele mówią.
-
2017/06/22 21:23:14
Skarlet! Przepraszam za literówkę. Kliknęłam wyślij i dopiero potem zauważyłam potworka literkowego. Raz jeszcze bardzo Cię przepraszam i serdecznie pozdrawiam. ;(