Blog > Komentarze do wpisu
Ciężko jest!

Dzielnie uczestniczę w lekcjach angielskiego, prace domowe sumiennie odrabiam a zwoje mózgowe nagrzewają mi się do czerwoności. Co zapamiętam, to zapominam i ogólnie jest wesoło! Ale czego mam od siebie wymagać, skoro i polskie słowa uciekają mi z pamięci a w ogóle kilka prywatnych lekcji języka angielskiego miałam w poprzednim ćwierćwieczu?!...

Jeszcze się nie poddaję. Wytrwałam 11 lekcji a to już jest coś!

Na następnych zajęciach ma być sprawdzian z liczebników- horror w biały dzień! A na kolejnych test z tego, co do tej pory...

Jest tak, że łapię i zapamiętuję, ale jest i tak, że kompletnie tracę orientację i nagle znajduję się w środku całkowicie niezrozumiałego obcojęzycznego szumu. Chciałam tego doświadczenia, to je mam! Nie miała baba kłopotu...;)

poniedziałek, 24 lipca 2017, babciabezmohera
Komentarze
2017/07/24 23:13:48
Jeżeli może to być jakaś pociecha, ja muszę rozumieć Irlandczyków, którzy mają wielką liczbę dialektów, a co jeden, to bardziej bełkotliwy, niemiłosiernie skracają zdania i słowa, mówiąc w tempie karabinu maszynowego.
Ale warto się z tym mierzyć- tego się trzymaj!
-
2017/07/25 10:40:11
Ciesze sie, ze dzielnie trwasz w swoim zamysle odnowienia znajomosci angielskiego. To sa poczatki, ktore tradycyjnie juz sa trudne, ale przekonasz sie, ze z kazdym miesiacem bedzie Ci latwiej zapamietywac zadany material. Mnie na kursy nie chce sie jezdzic, ale codziennie konsekwentnie (no, prawie) ucze sie 2 nowych slowek niemieckich i tak po roku uzbiera sie troche nowej wiedzy... Zycze Ci wytrwalosci w nauce, a na "spacerach ze swieczka" towarzysze Ci "duchowo", skoro nie moge doslownie.
-
2017/07/25 12:10:24
Baluwolanda:
Dzięki za słowa otuchy! Długo Cię nie było. Cieszę się, że chociaż od czasu do czasu się pokazujesz. :)

Ter-be:
Mam nadzieję, że wytrwam do końca...
Przykro mi, jeśli Cię rozczaruję, ale spaceruję tylko za dnia- wtedy łatwiej mi dojechać i wrócić z powrotem "po spacerze"... No chyba, że ogólnonarodowy wkurw /przepraszam, ale to chyba najbardziej adekwatne słowo/ dotrze też do takich pipidówek jak moja- wtedy chętnie wyjdę ze świeczką. ;)
-
2017/07/25 15:25:01
Good luck! I belive in you!
-
2017/07/25 20:01:41
Ilenka50:
Thank you wery much! You are very nice, Ilenko! ;))
-
2017/07/26 08:50:07
Matyldo, niewazne, ze "sacerujesz" w dzien czy wieczorem, i tak to jest duzy wysilek, ktory cholernie (pardon) podziwiam. A te mlode 28letnie wdowy smolenskie jakiez sa piekne. I mlodzi ubecy tacy kolo 30tki. W ogole serce rosnie, gdy oglada sie ten zryw polskiego spoleczenstwa, ludzie rozmawiaja ze soba i dodaja sobie otuchy, a wydawaloby sie, ze wszystko stracone i bezzebny starzec bedzie bawil sie Polska bezkarnie. Ze o obrazaniu Polakow nie wspomne.
-
2017/07/26 14:18:06
Ter-be:
Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa!
We mnie też jest trochę nadziei. A telewizyjne spotkania ze światłami przeżywałam ze ściśniętym gardłem, że jeszcze nie wszystko stracone, skoro jest taki odzew! Będzie dobrze! Musi być dobrze! :)
-
2017/07/27 12:01:35
Btw. polecam Ci darmowy kurs online (na przeglądarce, na apce na androida/ios/w10) www.duolingo.com - mi ten kurs wyprostował to czego nie potrafili wyprostować wykładowcy, a z dodatkowych zechęt - osoba, która nigdy nie uczyła się angielskiego - rozumie komunikaty w tymże języku po pół roku używania samej apki.

A przy okazji brawo! :D
-
2017/07/28 09:44:47
Bagienny.net:
Dziękuję za wyrazy uznania. Bardzo przydaje się wsparcie w trudnych chwilach a tych nie brakuje, gdy chce się opanować obce słownictwo a własne zaczyna być dziurawe... ;( .Ale jakoś jeszcze daję radę.
Z adresu duolingo już korzystam, choć w niewielkim stopniu, bo jest tam ujęcie z innej strony niż mam na kursie i trochę boję się pomieszać, ale rzeczywiście- ogromnie sympatyczna i przyjazna uczniowi nauka.
Pozdrawiam i dziękuję za życzliwość.:)
-
2017/07/28 23:05:17
Niestety wszyscy sie starzejemy i w naszych rekach jest aby jak najbardziej opoznic te negatywne procesy. Nauka jezyka oraz nauka gry na instrumencie sa najlepszymi sposobami na cwiczenie naszych mozgow - wiec piatka za wysilek. Mozg jest elastyczny, bedzie lepiej! Energiczny ruch , taniec czy np joga w ktorej trzeba zgrac oddech z ruchami, gdzie cwiczy sie rownowage sa tez doskonalymi zajeciami zwalniajacymi nasze procesy starzenia. Ja tez bede wkrotce brac sie za jakis obcy jezyk nawet nie dlatego ze mo jest koniecznie potrzebny ale dlatego ze chce cwiczyc moj mozg. Brawo! i super!!!!!
-
2017/07/28 23:39:39
Babciabezmoheha i Ilenka:
Mogłybyście od razu przetłumaczyć na język polski to, co napisałyście po angielsku, a nie zmuszać niedorajdy językowe do tłumaczenia przy pomocy słownika Diki.
-
2017/07/31 14:30:12
Robin153:
Jak miło, że zajrzałaś. Jasne, że ten angielski to dla gimnastyki mózgu.ńa żadnym instrumencie grać się już nie nauczę, skakanie też poza mną, toteż przymierzam się do tego, co jakoś tam - lepiej czy gorzej- dam radę ogarnąć.
Dzięki za podtrzymanie na duchu! :))

Kobietawbarwachjesieni :
Służę!
Ilenka- powodzenia, wierzę w ciebie;
ja- bardzo ci dziękuję,jesteś bardzo miła.
Przy czym warto zauważyć, że zrobiłam błąd w wyrazie 'very'. Różnych błędów będzie całkiem sporo, ale daję sobie do nich prawo!~;))