Blog > Komentarze do wpisu
No i masz!

Prawie nie wierzę, że coś takiego było możliwe!!!

A jednak! Obywatelski projekt poszedł do kosza bez mrugnięcia okiem. Opozycja pokpiła sprawę. Nie pierwszy i nie ostatni raz a przecież rozczarowanie i wściekłość narastają i zarówno PO jak i Nowoczesna muszą mieć tego świadomość!!

Jeżeli z opozycji opozycji nic się teraz nie wykroi, to chyba już nie ma dla nas ratunku.

---------------------

A swoją drogą- jakim trzeba być zboczonym sadystą, żeby dobijać się o pozbawienie kobiet wszelkich praw do decydowania o swoim życiu?!!

A w ogóle to czemu się tak ograniczają- po całości by trzeba!! Po całości! Z gwałtu całkiem fajny dzidziuś może się urodzić, nieprawdaż?! No i - gdy zaistnieje dylemat : matka czy dziecko,  to wynik też winien być oczywisty-  dziecko! Matka już sobie pożyła!

Nie podoba się??!! Rozpalić stosy! I na stos wiedźmy, wszetecznice jedne!!

W JAKIM KRAJU JA ŻYJĘ??!!!

czwartek, 11 stycznia 2018, babciabezmohera
Komentarze
2018/01/11 19:35:23
Gdy naprawdę zaistnieje dylemat: matka czy dziecko, nigdy nie ma dobrego wyjścia.
-
2018/01/11 19:42:14
Mnie w tym momencie najbardziej żal tych dziewczyn, które spędzały całe popołudnia i dni wolne na ulicach zbierając podpisy, o co wcale nie było łatwo. Zaangażowały się całym sercem, narażały na kpiny, wyzwiska i groźby, a tu jedna c..a z drugą NIE GŁOSOWAŁY, bo jak jedna posłanka oświadczyła, nie wierzyła, że jej głos coś zmieni czy znaczy. To po jasną cholerę tam siedzi, puszczać bąki w ławę poselską? Diety pobierać? To idiotka nie wie, że jej psim - pardon: poselskim - obowiązkiem jest głosować, mieć tak za tak, nie za nie ? Ona już, teraz, powinna złożyć mandat posła i wypieprzać z Sejmu. Strasznie jestem wkur....a, strasznie!!!
-
2018/01/11 20:20:27
Kolewoczy:
To prawda!To potwornie trudny dylemat, który powinna rozstrzygać w swym sumieniu matka, lekarz, nigdy- polityk! Przy czym, jeśli wybór dotyczy życie i zdrowie matki a nieukształtowany zarodek dylemat nie ma już aż takiego ciężaru - tak sądzę.

Atojaxxl:
Podzielam Twoje rozczarowanie, rozgoryczenie i wściekłość. Stała się bardzo zła rzecz. Pod pozorem dylematów moralnych państwo kościelne chce kobiety pozbawić godności i prawa do posiadania własnego wrażliwego sumienia, prawa do dokonywania odpowiedzialnych wyborów, chce je całkowicie spętać i ubezwłasnowolnić.
-
2018/01/11 20:22:20
Kolewoczy:
Korekta:
po dotyczy- dwukropek.
-
2018/01/11 21:40:10
Po prostu, jest sie starym chlopem w sukience, to ma sie najwiecej do powiedzenia na temat. Ciekawe, jaka w koncu ta ustawa wyjdzie!
-
2018/01/12 00:37:56
Ja mam niestety wrażenie, że oni sobie odpuścili. Że część posłów opozycji myśli "co to da, przecież i tak nic nie możemy zrobić". I to jest zła wiadomość.

Co do projektu zaostrzenia przepisów, myślę że nie przejdzie: Kaczyński nie jest fanatykiem, a nawet gdyby nim był, wie że coś takiego może sporo ludzi zmobilizować do pójścia na wybory i zagłosowania przeciw PiS - po co mu to?
-
2018/01/12 12:09:50
Pytasz w jakim kraju żyjesz? Jeszcze normalnym. Korzystaj z tego, ile sił. Za moment wszystko może się zmienić, a ja nie widzę możliwości, żeby te złe zmiany powstrzymać.
-
2018/01/12 13:35:43
PO tylko na papierze są opozycją. W zasadzie ich działania są skierowane ku rzeczywistej opozycji. Co co nowoczesnej - chciałbym poznać kulisy, bo przy poprzednich "niby wpadkach" tej partii udział miały osoby z zewnątrz.
Ale generalnie tak. Mnie dziwi, że byli i są ludzie, którzy uważają, że oprócz etykietki po różni się znaczący od pisu. Wystarczy prześledzić jak głosowali posłowie obydwu ugrupowań od 2005 roku.
Poza tym dziwi mnie, że opozycja nie wytoczyła dział (metaforycznie, bo jakiś dekiel przeczyta i pomyśli, że sugeruję zbrojny zamach) - a mogą, ale tego nie robią. Chociaż nie. Nie dziwi mnie. W końcu to jedna "rodzina".
-
2018/01/12 17:38:54
Spirit_of:
Mam nadzieję, że do ostatecznego uchwalenia nie dojdzie jednak...

Nudniejszy:
Może masz rację... W końcu co jakiś czas boje o aborcję wracają i rozpalają emocje do białego i kończy się na niczym. Ta ustawa, która jest obecnie, jest wystarczająco restrykcyjna a i tak nie jest do końca wypełniana.
-
2018/01/12 17:49:41
Ilenka50:
Niby - na oko- jeszcze normalny kraj ale atmosfera zgniła jak za komuny...
Mówisz, że nic już nie pomoże? Może trzeba zacząć wierzyć w cuda?... ;((

Bagienny.net:
Ja też należę do ludzi, którzy widzą różnicę między PO i PiS-em. Nie jestem bezkrytycznym klakierem tej formacji, ale nigdy nie postawiłabym znaku równości między tymi partiami.
Jeżeli nie widzisz różnicy między ośmioma latami rządów PO a IV RP i ostatnimi dwoma latami tejże samej IV RP- tym razem w wersji hard, to teraz ja się dziwię! :(
-
2018/01/12 20:48:01
Wolę ciepłą wodę w kranie niż łomot do drzwi o szóstej rano. Opozycja totalnie się pokpiła i tyle, ciemno, ponuro i źle...
-
2018/01/14 12:40:32
W jakim kraju my żyjemy? Czy kobiety są niepełnosprawne umysłowo, zdaniem posłów, że trzeba im dyktować, co mają robić, a czego nie wolno? To kobieta nosi ciążę, rodzi i bierze odpowiedzialność za wychowanie dziecka, tego niepełnosprawnego też. I decyzja o donoszeniu ciąży, lub aborcji powinna być wyłącznie sprawą kobiety i ewentualnie jej partnera. Inni niech się zajmą swoim życiem i swoimi wyborami.
A co o rodzeniu i wychowywaniu dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych, mogą wiedzieć przedstawiciele KK, którzy są bardzo aktywni w tej dyskusji i wytaczają bardzo ciężkie działa.
Łatwo jest się mądrzyć, jak sprawa nie dotyczy osobiście dyskutujących.
-
2018/01/14 17:28:57
Annazadroza:
Ja też wolę. I nie przekonują mnie wszystkie "pozytywy", które długo przyjdzie spłacać naszym wnukom /przy czym warto pamiętać, że niektórych ani spłacić, ani odrobić się nie da! :((/.

Kobietawbarwachjesieni:
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości!
-
2018/01/15 14:05:27
Czy widzę? Owszem w tempie przeprowadzanych zmian. Poza tym swobodne przechodzenie członków pomiędzy tymi dwoma partiami jest najwyższa od wszystkich innych.
Pamiętam też, że w sprawach ograniczenia praw kobiet obydwie partie zachowują się dokładnie tak samo - nie tylko w ostatnich dwóch latach.

Jeżeli Ty nie widzisz uderzających podobieństw i w zasadzie tych samych ludzi w obydwu partiach - nie będzie lepiej - bo cały czas społeczeństwo będzie głosować tylko na dwie partie. Przypominam też, że wiele kontrowersyjnych ustaw ma swoje źródło w projektach poprzedniej władzy. Poza tym powinno też Cię zastanowić dlaczego przez 8 lat rządów PO nie rozliczyli poprzedników za 2005-2007 i nie cofnęli ustaw z bubli, tylko brnęli z tym ogonem dalej.
-
2018/01/16 13:12:30
Bagienny.net:
Myślę, że takie albo zbliżone zarzuty można byłoby postawić każdej partii. Każda popełniała mniejsze lub większe błędy, ale tylko PiS dokonał dewastacji życia społecznego w kraju i zrujnowaniu naszej pozycji i opinii o kraju za granicą. I to przede
wszystkim biorę pod uwagę.