RSS
piątek, 21 października 2016
Dziwny telefon

Wczoraj miałam dziwny telefon. Dzwonek, kilka razy. Nie mogłam odebrać , bo ręce miałam upaprane maślakami do granic możliwości. Odpuściłam. Oddzwonię, jak umyję ręce. Tak też zrobiłam.  Wyświetlił mi się dziwny numer telefonu stacjonarnego. Gdy usiłowałam oddzwonić, usłyszałam:- Nie ma takiego numeru!

Jak to nie ma, skoro się wyświetlił?! Jeżeli ktoś ma numer zastrzeżony, to po prostu się nie pojawia. Zupełnie tego nie rozumiem. Jeszcze kilkakrotnie ów KTOŚ próbował dzwonić, ale gdy odebrałam , nikt się nie odezwał. Tajemnicy nie udało mi się wyświetlić.

Dziś co prawda cisza, ale pewien niepokój pozostał... :(

17:10, babciabezmohera
Link Komentarze (4) »
środa, 19 października 2016
Dziki kraj!

Nie wiem, czy ostatecznie dojdzie do ekshumacji wszystkich ofiar lotniczej katastrofy smoleńskiej, czy nie. Niezależnie od ostatecznej decyzji  już sam pomysł wydaje się zrodzić w chorej głowie człowieka- psychopaty o mocno sadystycznych skłonnościach.

Dziwię się, że na ten temat nie wypowiada się KK.

Rzecz jest tak absurdalna, że nie do ogarnięcia normalnym umysłem. Bo i jaki byłby cel tej operacji?? Układanie puzzli, czyje co je??! Nawet przy pomocy badań genetycznych -niewykonalne przez dziesiątki lat! Więc po co?! Sprawdzić, czy był zamach? Już wykazano, że nie było- również poprzez pierwsze ekshumacje /przy pojawiających się wątpliwościach, czy nie pomylono szczątków/. No, nie ma takich cudów, żeby część osób zginęła w wyniku zamachu a część nie!

Więc o co tu właściwie chodzi?? O czystą przyjemność dręczenia rodzin?? Także tych, które sobie tego wyraźnie nie życzą??! Które rękami i nogami bronią się przed kolejną makabrą, którą chce im zafundować rząd PiS-u tylko dlatego, żeby uparcie podtrzymywać paliwo smoleńskie??!! Doprawdy! Dziki kraj!!! :(((

21:44, babciabezmohera
Link Komentarze (3) »
niedziela, 16 października 2016
Koniec tygodnia

Koniec tygodnia miałam dość pracowity.Czwartek- grabienie liści przed domem. Pan Stefan już w ogóle się nie pokazuje, więc trzeba pogodzić się z losem i samemu karku trochę pozginać. ;( Szczęśliwie liści zbyt wiele nie było, bo wcześniej zrobiliśmy przed domem golono-strzyżono i cała nadwyżkowa zielenina została już wywieziona. Teraz tylko tyle, co w ostatnich dniach spadło z drzew.

Prognoza pogody bardzo się zmieniała. Zapowiadano deszcze niemal na cały nadchodzący tydzień a piątek był jeszcze słoneczny i dość ciepły. Idealny czas, żeby zrobić trochę porządku  na cmentarzu. Nie chciałam czekać do ostatnich chwil, bo im dalej tym może być gorzej  a sprzątanie w deszczu czy na pograniczu przymrozków to średnia przyjemność.

Tak więc groby na miejscowym cmentarzu ogarnęłam jeszcze w piątek a w sobotę rano pojechałyśmy z córką na polski biegun zimna- również przedzaduszkowo. Mimo że ubrałyśmy ciepłe swetry, przemarzłyśmy na gnat! Nic dziwnego: + 1'C to mało atrakcyjna temperatura na cmentarne spacery. Przed wieczorem wróciłyśmy do domu.

Dziś odpoczywam.

13:08, babciabezmohera
Link Komentarze (8) »
niedziela, 09 października 2016
Powinnam? Nie powinnam? Chcę?...

Zastanawiam się teraz- powinnam się cieszyć czy martwić?

Protesty wybuchają niemal lawinowo. Ostatnio: służby zdrowia, czarny protest, protest ludzi kultury, protest w sprawie dostępu do marihuany leczniczej, jutro protest oświaty...

W gruncie rzeczy należałoby się cieszyć, bo skoro protesty nasilają się, to znaczy, że przekroczona została granica ludzkiej wytrzymałości i trzeba to głośno wykrzyczeć. A skoro się wykrzykuje, to albo władza ugnie się pod społecznym naciskiem, albo w którymś momencie padnie z hukiem! I wreszcie wrócimy do normalności. A we mnie jest niepokój.

To o co mi chodzi?

Boję się, że to będą nic nie znaczące kropelki, których władza nawet nie raczy zauważyć, a jeśli nawet, to- znana ze specyficznego poczucia humoru- zwyczajnie je wykpi. Te protesty wybuchają niemal dzień po dniu.  Chciałabym każdy z nich poprzeć, bo każdy jest ważny, bardzo ważny. Dotyka istotnych sfer naszego życia, dotyka spraw priorytetowych.  Chciałabym poprzeć a nie byłam na żadnym wyżej wymienionym. Nie jestem warszawianką, nie mogę sobie pozwolić na tak częste wyjazdy do stolicy. A ten rozziew między chęcią a możliwościami jest duży i dość przykry.

***

Mam znajomego. Mieszka w Londynie. Jest uczestnikiem różnych strajków. Jest bardzo aktywny.

Bardzo długo nie mogłam pojąć jego uczestnictwa w najrozmaitszych protestach- zdawałoby się- zupełnie odległych od jego życia czy zainteresowań. Dziś rozumiem. Szanuję i podziwiam. Morgan, jesteś świetnym facetem!!

19:46, babciabezmohera
Link Komentarze (9) »
wtorek, 04 października 2016
Dziś trochę muzycznie

Sobotę miałam pięknie zagospodarowaną, bo po południu byłam w kinie /"Ostatnia rodzina"/ a wieczorem spotkałam się z córcią i poszłyśmy na koncert kończący cały cykl "Skrzyżowanie kultur". Koncert był dwuczęściowy. Część pierwsza to CHOUK BWA LIBETE z Haiti z muzyką a właściwie śpiewem i tańcem w stylu reggae. Muzyka to właściwie wybijanie rytmu.

Druga część koncertu to piosenkarka izraelska ESTER RADA- muzyka typu soul.

Świetne koncerty- oba występy bardzo energetyczne.

Chętnych a zainteresowanych zapraszam.

17:03, babciabezmohera
Link Komentarze (8) »
piątek, 30 września 2016
Z dedykacją dla mądralowatych zawistników.

Nie wiem, czy uda mi się w kulturalny sposób przekazać własne myśli, bo zostałam  tak bardzo wytrącona z równowagi, że do tej pory nie bardzo umiem się z tym uporać.

Przyznam, że najchętniej puściłabym pod konkretnym adresem mocno urozmaiconą wiązankę- bez żadnych ograniczeń słownych- z co najmniej dwóch powodów: po pierwsze- to idealny sposób na pozbycie się złych emocji, po drugie- mam powód domniemywać, że niektóre osoby mogą mieć trudność ze zrozumieniem innego sposobu dyskutowania.

Niemniej nie zrobię tego, nie chcąc się zniżać do  poziomu komentarzy, zaprezentowanych na jednym z  zaprzyjaźnionych blogów. Tak więc rzecz mnie bezpośrednio nie dotyczy a jednak poruszyła mnie do głębi.

Poruszyła, bo nie umiem się zgodzić na obrażanie gospodarza bloga, robienie mu wykładów, o czym można pisać a o czym nie, poddawanie krytycznym, mało: złośliwym!-ocenom treści bloga, wyładowywanie własnych frustracji i niespełnień autorskich  cudzym kosztem. Dla mnie sprawa jest oczywista: jeżeli z jakichś powodów nie odpowiadają mi zamieszczane treści, to po prostu nie odwiedzam tego bloga i tyle!

Tu z jakichś powodów wylał się ściek! Z jakich? Nie wiem. Śmiem przypuszczać, że u podłoża niegrzecznych, obraźliwych komentarzy może być zwykła zawiść, że blog został dostrzeżony i doceniony przez czytelników, że jest chętnie odwiedzany, że zajmuje wyższe miejsce w rankingu Bloxa... A że autor/autorka  bloga jest zbyt kulturalny, by skutecznie odeprzeć brutalne ataki, no to...hulaj dusza!! Można sobie poużywać! Jakie to niskie, jakie płaskie, jakie wstrętne... tani sposób na pozbycie się własnej złości do świata. :((

I ku przestrodze:

Karma zawsze wraca! Jaką miarką mierzysz, taką ci odmierzą.

Warto o tym pamiętać.

15:26, babciabezmohera
Link Komentarze (12) »
czwartek, 29 września 2016
Jeszcze jako tako

Kiedyś tam dostałam od córci telefon, z tych, co to uchem rozmowę można zakończyć. Do tego instrukcję, że jak się pojawi hasło aktualizuj, to aktualizować, bo nic trefnego nie jest tu wgrane.

Jak kazali, tak robiłam i wszystko hulało - aż do dziś. Bo dziś owszem, uaktualniłam i - klops! Nijak nie mogłam się dostać na główną stronę z ikonkami- wszystko się dziwnie pozmieniało!

- Zadzwoń do mnie!- mówię do męża. Spojrzał trochę dziwnie, ale zadzwonił. Jest!! To znaczy, że działa i nic się nie zepsuło! Wyłączyłam- i znowu nie mogę się dostać na główną stronę. Ale jak baba uparta a trochę już internetu liznęła, to w końcu sobie poradzi. I doszłam do tego, co jest grane. I znowu jestem z siebie zadowolona, że kojarzę, że szare komórki jeszcze jako tako działają! I bardzo im jestem za to wdzięczna!!! :)))

20:58, babciabezmohera
Link Komentarze (5) »
środa, 28 września 2016
Otwarty sezon

Dziś nieco żartobliwie, bo nie można bez przerwy smarkać w rękaw i oczami, szeroko otwartymi z przerażenia, obserwować co się wokół dzieje.

"A jesień była piękna tego roku". Nadal jest. Piękna i ciepła. Co prawda sezon "nie wiadomo, jak się ubrać" jest wyjątkowo aktualny, bo nie dość, że jedna osoba jeszcze nie zapomina o lecie a inna już chroni się przed chłodami, to bywa że jedna i ta sama osoba też główkuje, co założyć cebulkowo, bo dzienne zmiany pogodowe mogą szykować niespodzianki. W słońcu- upał, wiatr powieje i nagle robi się zimno.

Ale nie ma co narzekać. Tegoroczna jesień jest dla ludzi bardzo łaskawa.

Co prawda włączyliśmy w domu ogrzewanie, bo w powietrzu czuć już było chłodną wilgoć- a stare gnaty lubią ciepło- ale i tak do tej pory sporo się zaoszczędziło na gazie.

Jeszcze jeden żart:

Nie będzie tak źle. Weekend ma być słoneczny i ciepły. Jesień spisuje się na medal!

Czytałam, że w tym roku kolory liści będą szczególnie intensywne. Ano, zobaczymy! ;))

15:25, babciabezmohera
Link Komentarze (5) »
niedziela, 25 września 2016
Mocny akcent

Tydzień zakończyłam sobotnim mocnym akcentem.

Na marsz umawiałam się z H. Miałyśmy się spotkać o 14.00 w knajpce Na Rozdrożu, ale ponieważ wcześniej nie wyszło nam spotkanie muzealne, wymyśliłam sobie, że pojadę do W-wy wcześniej i do muzeum pójdę sama. Po pierwsze to rzut beretem od miejsca spotkania a po drugie wcale się nie zanosiło na muzealne zwiedzanie w kolejnym tygodniu. Jak pomyślałam, tak zrobiłam.

Nie przytaczam tytułów wystaw, bo wszędzie można je znaleźć, w każdym razie wystawy obejmowały prace twórców Afryki i szeroko pojętego Wschodu.

Wszystkie wystawy piękne, barwne, różnorodne... a przecież opuszczając je miałam poczucie przygnębienia, niepokoju, zagrożenia nawet. Pozostała we mnie świadomość nieprzewidywalności życia na świecie, ciemnych kart historii w różnych krajach...

 

 

 

O ile te prace były kolorystycznie i formą bardzo atrakcyjne, o tyle dalsze wystawy były mocno niepokojące.  Oko, które śledzi baletnicę, filmy, które ogląda się ze ściśniętym sercem, obrazy przesycone smutkiem i jakby rezygnacją...

 

 

I tak nie zgadniecie, co jest przedstawione, więc powiem: szeregi wojskowych namiotów. To obraz z filmu. Długo patrzyłam, zanim dostrzegłam ludzką figurkę, odsuwającą wejście. Mróz po kościach... niesamowite wrażenie!

Albo to:

 

W pierwszej chwili myślałam, że to szybowce. Nie. To ludzie na linie czy linach z drągami do łapania równowagi. I znowu poczucie czegoś absurdalnego, niewytłumaczalnego, groźnego...

I nawet wielobarwna wesolutka hamakowa kawiarenka z możliwością własnoręcznego zaparzenia sobie kawy /wybranej z mnóstwa gatunków/ nie jest w stanie zmienić nastroju, bo ze ściany krzyczy czarny w tonacji obraz pełen wybuchów, przemocy, pękających śrub, urwanych głów etc., który jest kompletnym dysonansem dla kawiarnianego luzu.

Właściwie świadomy i światły zwiedzający powinien się do oglądanej wystawy przygotować, zapoznać przynajmniej z tematyką... Ja poszłam na żywioł i zdałam wyłącznie na własną intuicję. Być może mój odbiór byłby nieco inny, gdyby na oglądany obraz nałożyła się interpretacja osoby oprowadzającej? A może nie... Może te niepokoje by się spotęgowały?...

.....................

Optymistyczne było za to wyjście z CSW. Na sali, na podłodze siedziała gromada dzieci, za nimi rozpoczęta wspólna praca plastyczna.  Warsztaty artystyczne, wychowujące zaangażowanego , świadomego widza. Genialnie! Kultura przetrwa!

 

.........................................................

Miałam pisać o sobotnim marszu a ostatecznie wpis jest tak obszerny, że chyba sobie daruję a osoby zainteresowane zapraszam na  http://babciabezmohera.blogspot.com/ . Za chwilę umieszczę tam kilka zdjęć z marszu.

15:47, babciabezmohera
Link Komentarze (12) »
piątek, 23 września 2016
Trąbka przedmuchana!

Nic mi się dziś nie chce. Wróciłam z W-wy trochę zmęczona. Odebrałam poduszki /z trzech starych, po upraniu pierza wyszły mi dwie bardzo przyzwoite- zakład na Pradze, gdyby ktoś był zainteresowany/ i muszę przyznać, że jazda- kilka przesiadek- z dwoma tobołami + podręczną torebką, do komfortowych nie należała! ;(

W domu jesienny chłodek. Po raz pierwszy włączyliśmy ogrzewanie i zrobiło się tak przytulnie, że rozleniwienie przyszło niemal natychmiast. Nie mam zamiaru z nim walczyć tym bardziej, że jutro czeka mnie dość intensywny dzień! I już duszki w kieszonkach upycham, trąbkę przedmuchuję... oj, będzie się działo!! ;))

 

 

No, to- hej, hej! Do zobaczyska na marszu! :))

19:51, babciabezmohera
Link Komentarze (5) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 133
Zakładki:
Ciekawostki internetowe
Http://piosenka-turystyczna.w.interia.pl/Zlota%20kareta.htm