RSS
sobota, 14 maja 2011
Niestety, znowu są!!!

Ale mnie zrąbały!! Nogi mam do krwi podrapane. A może kleszcz?... Ostatnio łaziłam z Kurą między krzakami. Muszę poobserwować, czy coś się nie zacznie dziać...

A swoją drogą wiosna to najpiękniejsza pora roku, ale te cholerne komary!... eeee! szkoda gadać! :(

19:11, babciabezmohera
Link Komentarze (38) »
wtorek, 10 maja 2011
Widocznie...

Widocznie nie była zbyt trafna notka dotycząca ostatniego transferu Platformy, bo pofrunęła w niebyt i nawet zielone okienko obok edytora nie było w stanie jej uratować! No i dobrze!

Powiem tylko, że dogadanie się Tuska z Arłukowiczem uważam za korzystne dla obu stron i myślę, że wszyscy na tym skorzystają: Platforma zyska inteligentnego i operatywnego człowieka, przy okazji zjednując sobie dodatkowych sympatyków a Arłukowicz zdobędzie w Platformie szersze pole do działania. Przydałoby się jeszcze zawalczyć o Borowskiego, może Kalisza...

19:53, babciabezmohera
Link Komentarze (19) »
piątek, 06 maja 2011
Naprawdę da się pokochać psa!!

Kura cały czas ma jeszcze odbicia i ataki nieprzewidywalności, ale jest ich coraz mniej i coraz bardziej widać postępy w socjalizacji psa, z czego ja cieszę się jak dziecko.

Początkowo synowa przychodziła do nas z Kurą na smyczy a suka albo zapierała się w progu, albo przeciwnie- biegiem pokonywała złowrogi teren, by jak najszybciej mieć go za sobą. ;)

Potem przychodziła z synową i nie trzeba już było smyczy zapinać, żeby ją przekonać do złożenia wizyty.

Kolejny etap- to ja brałam ją na smycz, potem zaczęła przychodzić ze mną bez smyczy a teraz panoszy się jak we własnym królestwie: chce- to wejdzie do mieszkania, chce- to wychodzi na dwór. Pełny luz i akceptacja podwójnego domu!

Do mnie ma zaufanie, lubi moje pieszczoty, lubi chodzić ze mną na krótkie spacerki, lubi biegać po ogródku. Powolutku, powolutku i... chyba już kupiłam tego psa! Zdecydowanie przestałyśmy się bać: ja Kury i Kura mnie.

Teraz jestem na etapie rozkodowywania psiego języka i sporo już rozumiem a nauka psiej mowy i psich obyczajów daje mi wiele satysfakcji. Ostatnio złapałam się na stwierdzeniu, że Kura jest najpiękniejszym i najmądrzejszym psem w okolicy. To już chyba początek świra na punkcie psa- tak mi się przynajmniej wydaje! ;))

W rywalizacji z właścicielami sromotnie przegrywam, ale wcale się tym nie przejmuję- cieszę się, że Kurze jest u nich dobrze, że ma szansę stać się całkowicie szczęśliwym psem! :))

p.s. Dzieki ofercie i życzliwości Wkurzania Kura nie ma tu czerwonych oczu. Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję za pomoc! :)

15:14, babciabezmohera
Link Komentarze (26) »
środa, 04 maja 2011
Dzięki, Ilenko!

Właściwie powinnam to zrobić pod filmem, ale nie wyszło!

Tamta wersja, z australijskimi krajobrazami, została zastrzeżona. Dopiero teraz to zauważyłam. Raz jeszcze bardzo dziękuję za pomoc! :))

14:53, babciabezmohera
Link Komentarze (3) »
No to próbujemy!

 

14:47, babciabezmohera
Link Komentarze (3) »
Chwila relaksu

Podebrałam od Przemkoslava, za jego zgodą oczywiście. Jest czego posłuchać i co pooglądać. Warto się czasem oderwać od smętnej rzeczywistości.

Nie wiem, dlaczego nie udało mi się ściągnąć filmu, ale spróbuję dać inne namiary, bo naprawdę warto posłuchać!

http://www.youtube.com/watch?v=PQkb2VOyptw

i drugi film- równie piękny:

http://www.youtube.com/watch?v=soDUFF1Cp5e&teature=related

Muszę sprawdzić na innych utworach, czy da się je przenieść na bloga, bo jakaś inna forma się pojawiła.

Ciągle nie nadążam!!! :( Jak tylko coś nowego sobie przyswoję, to zaraz zmieniają i znowu trzeba się uczyć! Ale może to właśnie dobrze?... Zmusza do poszukiwań i wysiłku umysłowego- niech babcia nie murszeje! ;)

Obrazek/zdjęcie niekoniecznie musi mieć związek z muzyką, ale chciało mi się umieścić coś ładnego... ;))

11:22, babciabezmohera
Link Komentarze (5) »
wtorek, 03 maja 2011
Kolejny zamach?????????

Gdy w środkach masowego przekazu trafiam na hasło PiS, niejako odruchowo strzygę uszami, żeby nie przegapić, co też nowego wymyślono. W ten sam sposób trafiłam na informację w Gazecie.pl, co też załączam:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9531317,PKP_Intercity_sprawdzi_rejestratory_pociagu_wyczarterowanego.html

Raczej rzadko zaglądam na komentarze pod tekstem. Tym razem zajrzałam i przyznam, że niektóre  szczerze mnie ubawiły:

* Macierewicz nie pozwól żeby Włosi niszczyli wrak wagonu! I walcz o honor polskich kolejarzy zdradzonych przed świtem!

* Melexem bezpieczniej, Alleluja i do przodu ;-)

* i po pomniku w każdym mieście przez które przejeżdżali.

* Panie mec. Rogalski...klocki hamulcowe były posmarowane helem i dla wszystkich podróżnych należących do PiS należy się zadośćuczynienie w wysokości 3mln zł a dla sympatyków po jednej małpeczce.

* Panowie to trzeci Katyń.

*...w 0.37 było słychać strzały...

Dalej nie czytałam, wystarczyło mi tego. Czarno na białym widać, jaką broń wybrali internauci przeciwko PiS-owi: obśmiać! I chyba robią to dość umiejętnie, bo ironii i złośliwości więcej tam niż za głębokiego PRL-u w kabaretach! ;))

Uzupełnienie:

Wybrałam tylko kilka początkowych wpisów, zapis zgodny z oryginałem.

09:35, babciabezmohera
Link Komentarze (12) »
poniedziałek, 02 maja 2011
Osama

Osama bin Laden nie żyje. Ameryka w euforii. Ludzie na ulicach szaleją z radości.

Nie podzielam jej i nie rozumiem. We mnie jest niepokój, co będzie dalej i czy nie nastąpi eskalacja terrorystycznych działań w odwecie za śmierć jednego z najważniejszych przywódców...

10:06, babciabezmohera
Link Komentarze (17) »
Archiwum
Zakładki:
Ciekawostki internetowe
Http://piosenka-turystyczna.w.interia.pl/Zlota%20kareta.htm