RSS
poniedziałek, 26 czerwca 2017
Jeszcze tylko

Jeszcze tylko przetrwać do końca czerwca a później już jakoś poleci!

Chwilowo jeszcze nie puszczam farby, bo nieraz tak bywało, że coś zaczynało się dziać, po czym rozłaziło się w szwach jak zniszczony ciuch i figa z tego wychodziła. Być może i teraz tak będzie, więc po co jęzor strzępić- to zawsze zdążę!

***

Rzadko chwalę się ciuchami, bo po prawdzie nie mam czym się chwalić, ale tym razem zrobię wyjątek.

Córcia kupiła sobie cieniutki płaszczyk typu parka. Coś fantastycznego- mój klimat! Oczy mi się rozjarzyły i nie zapanowałam nad językiem:- Jak ci się już znudzi, to będzie moje!- Podoba ci się? Przymierz!

No i... kupiła mi identyczny, jedynie kolorem się różnią. I dostałam w prezencie!!!

No i co? I co?...Fajną mam córkę!;)))

17:17, babciabezmohera
Link Komentarze (9) »
poniedziałek, 19 czerwca 2017
Co powiedział Frasyniuk

Frasyniuk trafił w sam środek moich przekonań i oczekiwań.

Jeżeli powstanie partia socjalliberalna, kierująca się wartościami a nie słupkami sondażowymi- to ma mój głos.

Zawsze się twierdziło, że polityka jest brudna i nieuczciwa, i że właściwie nie ma na to lekarstwa. To jak to się stało, że za ideałami pierwszej Solidarności poszły miliony? To jak to się dzieje, że tęsknimy za prawdą i poszanowaniem każdego człowieka? To jak to się dzieje, że w innych krajach dąży się do krzewienia prawa i sprawiedliwości a u nas jedynie oszukańczym światłem błyska  wyliniała, nic nie znacząca nazwa?!...

Państwo nie ma organizować mi życia, państwo ma mi jedynie ułatwić, bym to zrobiła sama. A teraz tak się porobiło, że wróciliśmy do czasów, gdy obowiązywała jedynie słuszna droga- czy się to komu podoba, czy nie. Apage, Satanas!! Posmakowałam wolności i nie dam jej sobie odebrać, bo wolność jest już we mnie!

11:28, babciabezmohera
Link Komentarze (17) »
piątek, 09 czerwca 2017
Zakotłowało się ostro.

W Stanach Zjednoczonych komisja mająca wyjaśnić, na ile Rosja przyczyniła się do wyboru tego a nie innego prezydenta. W Anglii wybory, które nie tylko nie wzmacniają pozycji pani premier, ale dodatkowo utrudniają sytuację. W Polsce demontaż demokratycznego państwa prawa zbliża się ku końcowi, bo co jeszcze zostało do rozwalenia?...

W komentarzach można usłyszeć, że właściwie to już wojna, chociaż nie ta w tradycyjnym znaczeniu, jeszcze bez czołgów na ulicach, bez bombardowań...

Na co dzień jeszcze się tego nie widzi, jeszcze życie społeczne funkcjonuje- wydawałoby się- całkiem normalnie, ale atmosfera jest zgniła, pełna nieufności i podejrzliwości... ciężko się oddycha zatrutym powietrzem.

Może nastąpi kolejne przesilenie, może wydarzy się coś, czego teraz nie przewidujemy a co przestawi historię na bardziej optymistyczne tory... Jeszcze mam nadzieję, jeszcze wierzę, że to jest możliwe!

11:18, babciabezmohera
Link Komentarze (10) »
wtorek, 06 czerwca 2017
Jestem taka dumna i taka szczęśliwa, że...

... że aż nie wiem, czy będę umiała wyrazić to odpowiednio- MÓJ WNUCZEK WCZORAJ OBRONIŁ PRACĘ MAGISTERSKĄ!!

To ogromne osiągnięcie- wszystko zawdzięcza własnemu wysiłkowi i własnemu myśleniu, własnej ciężkiej pracy- nikt mu niczego na talerzu nie podał: pracował i studiował a co pewien czas było coś pod górę. Przetrwał wszystko, podołał. Jestem z niego dumna!

Wnusiu! Z serca gratuluję i wznoszę toast za ukoronowanie Twojej pracy. Życzę Ci, żebyś zrealizował także kolejne plany- z podobnym sukcesem. Bardzo Cię kocham! :)

  

   

10:40, babciabezmohera
Link Komentarze (10) »
Archiwum
Zakładki:
Ciekawostki internetowe
Http://piosenka-turystyczna.w.interia.pl/Zlota%20kareta.htm