RSS
niedziela, 08 października 2017
Niby nic się nie zmieniło...

I jeszcze to:

Oba przedruki z Soku z buraka.

Bo niby nic się nie zmienia. Dzieci chodzą do szkoły, dorośli do pracy, sklepy otwarte /jeszcze/, samochody jeżdżą... telewizji w końcu można przecież nie oglądać albo przerzucić na sport... I tylko jak w oczy wpadnie taki tekst, to mróz zaczyna chodzić po plecach, choć do zimy- zdawałoby się- daleko!:(((

19:07, babciabezmohera
Link Komentarze (10) »
wtorek, 03 października 2017
Kanie na masełku

Ostatnio w zbiorach pojawiły się kanie.

Do tej pory przyrządzałam je jak schabowego- w jajku i w bułce, ale ile da się zjeść schabowych??!;)) No to tym razem usłyszałam podpowiedź, że bardzo smaczne są na masełku z łyżką oleju- jako że masło dość szybko się przypala.

Rzeczywiście były pyszne, w smaku trochę przypominały rydze smażone na kuchennej blasze. Ale jednak trochę boję się polecać, bo miałam przemarsz wosk i tak do końca nie wiem, co mi zaszkodziło: zbyt krótko smażyłam kanie czy przyczyną był zupełnie inny posiłek.

Ale co pojadłam- to moje! ;)))

18:27, babciabezmohera
Link Komentarze (11) »
środa, 27 września 2017
Może

Może dla podtrzymania złudzenia, że złotej polskiej jesieni jednak będzie jeszcze kilka dni?...

12:27, babciabezmohera
Link Komentarze (8) »
wtorek, 12 września 2017
Jak to jest?...

Jak to jest, że z kimkolwiek nie rozmawiam, to każdy psy wiesza na obecnym rządzie a jak spojrzę na sondaże, to mamy najlepszą na świecie partię rządzącą i słupki ani drgną- a jeśli nawet już- to w górę!

Można się tak dać ogłupić, zastraszyć, sprzedać własną wolność za miskę soczewicy??!!...

Cudny naród!

Patriotyzm uszami wychodzi i w gębie go pełno a jednocześnie jest cicha zgoda na podsłuchy, niszczenie społeczeństwa obywatelskiego, brutalne i bezwzględne łamanie prawa przez populistyczny a jednocześnie nieudolny rząd, którego jedynym skutecznym zresztą narzędziem rządzenia jest rozdawnictwo- bez oglądania się na konsekwencje i skłócanie wszystkich ze wszystkimi...

Cudny naród!

Pokoleń trzeba będzie, żeby wyczyścić sukcesywnie nawarstwiany brud, aby dało się odzyskać szacunek do samych siebie...:(((

20:32, babciabezmohera
Link Komentarze (28) »
czwartek, 07 września 2017
Dziś będzie sporo zdjęć

Piosenka Karin Stanek wiąże mi się tematycznie a chciałam po prostu sprawdzić, czy nie pojawił się jakiś problem z wstawianiem muzyki, bo dawno tego nie robiłam.

Dłuższy czas była przerwa w odchamianiu, więc zdecydowałyśmy z H. odszukać Muzeum Sztuki Nowoczesnej na Pańskiej 3, jako że tam jeszcze nie byłyśmy. Ekspozycja Sklep polsko-indyjski tytuł miała zachęcający, więc spodziewałam się feerii barw i... srodze się zawiodłam. Niby w gablotach były jakieś puzderka, koraliki i pałeczki zapachowe, ale ilości tego były śladowe i w pierwszym lepszym sklepie "indyjskim" byłoby morze rozmaitych rozmaitości.

Na dobrą sprawę wystawę można byłoby zatytułować- powojenne kontakty polsko- indyjskie, bo były gazety z lat 50-tych, albumy z wizyt międzypaństwowych, książki- właściwie broszury- indyjskich twórców, m.in. "Prorok" Khalila Gibrana i wielki biały znak usypany na podłodze...

Bardzo możliwe, że ktoś zainteresowany początkami stosunków polsko- indyjskich, byłby w pełni usatysfakcjonowany; my po 15 minutach w zasadzie byłyśmy gotowe do wyjścia.

Zaproponowałam Muzeum Domków dla Lalek, bo chociaż już tam byłam, chętnie poszłabym po raz kolejny. Propozycja została przyjęta.

Absolutna kraina baśni! Kiedyś już wstawiałam zdjęcia z tego muzeum, więc dziś uzupełnię nowością- wystawą lalek etnicznych:

 

 

 

 

 

Może wkradło się trochę bałaganu, bo przy wyborze nie kierowałam się rejonem pochodzenia a materiałem, z którego lalki były robione.

Nie sposób pokazać wszystkiego, bo jest tego mrowie nieprzebrane. Szczerze zachęcam do odwiedzenia - w PKiN, za Salą Kongresową bodajże pierwszy albo drugi wjazd "na podwórko". Za pierwszym razem trochę szukałam, bo rzucającej się w oczy reklamy nie ma, ale- warto poszukać!

Żegnaj kraino baśni! Do następnego razu!;)))

 

19:27, babciabezmohera
Link Komentarze (11) »
Malowana lala18:15, babciabezmohera
Link Komentarze (4) »
niedziela, 03 września 2017
Z żalem stwierdzam

... że mój piękny czerwony kwiat wygląda smętnie jak...przepraszam, skojarzenie miałam dość nieprzyzwoite. Zwisa sflaczały i żałosny- wszystko wskazuje na to, że to jego koniec. Nawet zdjęcia nie będę prezentować, bo pewnie miałby mi to za złe! ;(

No, nie nacieszyłam się nim zbyt długo... dzień, może  dwa triumfalnego rozkwitu- i padł! Nie wiem, czy to już taka natura tych kwiatów, czy go "zauroczyłam" zbyt częstym zaglądaniem, czy może przedobrzyłam z ilością wody.

Trudno! Tak mu widać było pisane! Ale szkoda- był taki piękny! :(

17:15, babciabezmohera
Link Komentarze (13) »
czwartek, 31 sierpnia 2017
Byłam w salonie piękności!

Żeby nie było- to z psem.

Otwarto u nas salon dla zwierzaków- psów i kotów i uznaliśmy, że najwyższy czas upięknić naszego Haczyka, jako że jeździł futrem po trawach i krzakach i brudny był jak zaraza, kąpać go w swojej wannie nie miałam zamiaru a jednocześnie chciałam oszczędzić stresu mycia w zimnej wodzie przy pomocy szlauchu.

No i poszliśmy. Trzeba przyznać, że reklama na szybie jest zabawna i wabi oko.

W środku- też w porządku! Czyściutko, jasno, pani bardzo sympatyczna. Ponieważ decyzja zapadła wcześniej, to- do roboty!

Haczyk obowiązkowo winien być chwalony, bo zachowywał się nadzwyczaj dzielnie! Nie protestował i cierpliwie znosił suszarkę oraz wyczesywanie  i obcinanie kłaków. Muszę przyznać, że pani solidnie się przy nim napracowała!

Przyzwoitość nakazywałaby umieścić fotkę psa po kąpieli, ale... wstyd przyznać- ładniejszy był brudny!! ;))) Wszystkie firanki na brzuchu i przy dupencji zostały obcięte, toteż na urodzie znacznie stracił.

To nic, kudły mu odrosną a ważne, że wreszcie jest czysty! ;))) A do jego przystrzyżonej białej dupiny też się przecież przyzwyczaję! :))

14:16, babciabezmohera
Link Komentarze (12) »
wtorek, 29 sierpnia 2017
Jest!!!

Jest! Wreszcie się w pełni rozwinął. Prawda, że piękny?...

09:18, babciabezmohera
Link Komentarze (14) »
niedziela, 20 sierpnia 2017
Dawnych wspomnień czar

Na blogowisku jest mnóstwo blogów kulinarnych a i na tych nie tematycznych jakieś przepisy też się trafiają. W temacie gotowania jestem kompletną nogą, przepisy mnie nie interesują, bo pichcić nie lubię. Pichcę, gdy muszę. Ale kiedyś...

Spotkałyśmy się ze znajomą i rozmowa zeszła na kulinaria, ale nie obecne- dawne, za naszego dzieciństwa. Pogadałyśmy o takim jedzonku z bożej spiżarni.;)

Zaczęło się od morwy. Jaki to był kiedyś smakołyk. Była biała i czerwona. Biała była smaczniejsza.Tymi krzewami /bo to chyba nie drzewa były/ całe ogrodzenie było obsadzone. -No! A pamiętasz tę wielką gruszę, która obok rosła? Ulęgałka! Malutkie te gruszeczki były, ale niebo w gębie, gdy całe zbrązowiały. Zjadało się je w całości, jedynie bez ogonka i twardego czubeczka na górze.  Kto teraz pamięta jak ulęgałka wyglądała?...

Potem na tapetę poszła zielenina: szczaw, komosa i małe zielonawe "chlebki" rosnące przy samej ziemi, ale jaka roślina miała takie owocki- nie mam pojęcia.  No a nietypowe szczęśliwe kwiatki bzu? Trudno powiedzieć, żeby te nam smakowały, ale żadna nie odważyłaby się odrzucić znalezionego "szczęścia"...

A teraz?

Widział ktoś, żeby się schylać po mirabelki? Leżą i gniją, nie budząc niczyjego zainteresowania... ot, czasy!

Powiem, że o tych kulinariach z przyjemnością mi się ze znajomą rozmawiało! Może dlatego, że wszystko wtedy było takie fascynujące i dostarczało tylu fajnych wrażeń? Teraz jest tylko co powspominać...

17:48, babciabezmohera
Link Komentarze (25) »
Archiwum
Zakładki:
Ciekawostki internetowe
Http://piosenka-turystyczna.w.interia.pl/Zlota%20kareta.htm